کاربرد یونولیت

کاربرد یونولیت در صنایع غذایی

کاربرد یونولیت بسته بندی

یونولیت فشرده بسته بندی یکی از کاربردی ترین انواع یونولیت است. یونولیت فشرده را به غیر از بسته بندی، میتوان در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی، خودروسازی، مجسمه سازی و غیره استفاده کرد. با توجه به نیاز بسته بندی صحیح محصولات از جمله لوازم سنگین که باربری آن‌ها سخت تر است، ساخت یونولیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هر کالای تولید شده برای محافظت در برابر سرما، گرما و ضربه پذیری در انبارداری و حمل و نقل، باید توسط یونولیت فشرده پوشش داده شود.

یونولیت فشرده بسته بندی از محصولات پر مصرف در حوزه بسته بندی اجسام سنگین از جمله لوازم خانگی است. یونولیت ضربه پذیر است و در تولیدات اسباب بازی کودکان نیز کاربرد دارد. از این محصول برای عایق رطوبت، صدا، دما نیز استفاده میشود. یونولیت فشرده  بسیار سبک است و برای عایق کاری آن از عناصر آلی-کربن، هیدروژن و اکسیژن استفاده میشود. یونولیت فشرده با نام های استایر فوم، فیبر سفید و پلی استایرن نیز معروف است.

مهمترین ویژگی یونولیت فشرده برای بسته بندی محصولات

از یونولیت فشرده بسته بندی برای محصولات با ارزش بالا و محصولات آسیب پذیر، جهت جلوگیری از آسیب‌های احتمالی استفاده میشود. یونولیت در تحویل سالم و امن محصولات به مشتریان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ویژگی های مهم یونولیت فشرده عبارتند از:

 • یونولیت فشرده برای بسته بندی اجسام سنگین مقاومت حرارتی بالایی دارد.
 • عایق الکتریکی بسیار خوبی است. در محدوده فرکانس 100 الی 400 مگاهرتز، رسانایی الکتریکی 1.04 تا 1.02 آمپر را دارد.
 • مقاومت مکانیکی یونولیت فشرده بسته بندی در مقایسه با دیگر یونولیت ها بالاتر است و بار سنگین را میتواند تحمل کند.
 • یونولیت فشرده بسته بندی در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم است.
 • طول عمر بالا و جذب رطوبت پایینی دارد و قابل بازیافت است.
 • عدم رشد باکتری و قارچ بر سطوح ورق یونولیت فشرده از خاصیت یونولیت است.
 • مقاومت شیمیایی قوی دارد و در برابر محلول های قلیایی و نمکی خنثی است.
 • استفاده از یونولیت فشرده بسته بندی ایجاد اطمینان و ذهنیت مثبت برای مشتریان را دارد.
 • در برابر آتش واکنش پذیر است و در شرایط خاص از مواد مقاوم در برابر آتش برای یونولیت باید استفاده شود.
 • ورق یونولیت فشرده در برابر فرسودگی مقاوم است و اگر جلوی نور خورشید، اشعه ماورابنفش قرار بگیرد زرد میشود.
 • دارای ثبات ابعادی بی نظیری است و در برابر عوامل محیطی تغییر ابعاد ندارد.

یونولیت بسته بندی چیست؟

یونولیت بسته بندی امروزه در صنایع مختلف کاربرد بسیاری دارد. بسیاری از شرکت ها که محصولات آنها آسیب پذیر است در زمان ارسال آن را در یک بسته بندی مناسب قرار می دهند. این بسته بندی باعث می شود که کالا زمانی که به دست مشتری میرسد هیچ آسیبی ندیده باشد و مشتریان ناراضی نشوند.

تعریف علمی

همان طور که گفتیم یونولیت بسته بندی به دلیل ویژگی هایی که دارد در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به وسیله انبساط دانه های پلی استایرن به وجود می آید. مراحل تولید فوم بسته بندی بسیار پیچیده و تخصصی است. دلیل اصلی که از دانه های پلی استایرن برای تولید فوم بسته استفاده می شود ویژگی های خاص این ماده است.

این فوم می تواند در مقابل حرارت، سرما، ضربه و صوت به صورت یک عایق بسیار عالی عمل کند. بهتر است بدانید که از پلی استایرن به شکل ورق یونولیت در ساختمان سازی نیز استفاده می شود که به طور معمول منجر به به وجود آمدن ارزش های بسیاری برای صاحبان خانه و مهندسان و انبوه سازان می شود.

کابرد فوم بسته بندی

فوم بسته بندی به دلیل ویژگی های خاصی که دارد می تواند در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گیرد. این کاربردهای فوم بسته بندی در صنایع مختلف عبارتند از:

 1.  بسته بندی لوازم شکستنی
 2.  بسته بندی انواع بلوریجات
 3.  بسته بندی لوازم خانگی مثل یخچال، هود، بخاری و …
 4.  نگهداری و بسته بندی محصولات دارویی، نمونه های آزمایشگاهی و …
 5.  بسته بندی و نگهداری لوازم کشاورزی و صنعتی و خوراکی

  لوازم خانگی

یکی از مواردی فوم بسته بندی در آن بسیار کاربرد دارد بسته بندی لوازم خانگی و بقیه وسایل است. اما سوال اساسی این است که چه مسئله ای باعث می شود یونولیت بسته بندی برای ارسال لوازم خانگی مناسب باشد؟ ما در ادامه مطلب به پاسخ این سوال ریشه ای می پردازیم.

 • بالا بودن میزان مقاومت در برابر ضربه، فشار، سرما، گرما و رطوبت
 • قابلیت فشرده سازی محصولات
 • وزن بسیار سبک، طوری که هیچ وزنی را به محصول مورد نظر اضافه نمی کند.
 • قابلیت بازیافت
 • سهولت در برش دادن
 • امکان تولید در انواع سایزها و طرح ها
 • محافظت محصول از هرگونه آسیب احتمالی از جمله شکستگی و فاسد شدن

دقت داشته باشید که کیفیت هر کدام از این موارد می تواند در قیمت یونولیت بسته بندی تاثیر گذار باشد.

چرا باید از پلاستفوم بسته بندی استفاده کنیم؟

فرض کنید که شما با پرداخت هزینه قابل توجهی یک محصول را که بسیار دوست دارید خریداری کرده اید و منتظر هستید تا به به دست شما برسد. اگر زمانی که شما درب بسته را باز می کنید با شکستگی هایی قابل توجه در وسیله مورد نظرتان رو به رو شوید به طور طبیعی حال خوبی نخواهید داشت.

محصول مورد نظر شما مسیر قابل توجهی را طی می کند که ممکن در این مسیر آسیب هایی اساسی ببیند. بسیاری از شرکت های برای جلوگیری از این آسیب ها پلاسفوم بسته بندی را به عنوان یک محافظ در بسته های ارسالی شان قرار می دهند.

شما عزیزان در مواردی مثل اسباب کشی هم می توانید از ورق یونولیت برای بسته بندی اشیا حساس استفاده کنید تا در جا به جایی ها آسیب نبیند. این مسئله نشان می دهد که استفاده از فوم بسته بندی فقط مخصوص شرکت های بزرگ نیست و همه شما عزیزان می توانید از آن با توجه به نیازتان استفاده کنید. البته مناسب بودن قیمت فوم بسته بندی در افزایش استفاده آن در هر زمینه ای نقش بسیار مهمی دارد.

با توجه به رقابتی که امروزه در کسب و کارها وجود دارد، همه در تلاش هستند تا بخش بیشتری از بازار را در اختیار خود بگیرند و برای همین موضوع خیلی ها تلاش می کنند خدمات خود را تا میزان قابل توجهی برای مشتریان ارتقا دهند.

ارسال بسته و شیوه بسته بندی محصول یکی از موارد قابل توجه در این زمینه است. خیلی از فروشگاه ها مشتریانی دارند که می خواهند محصولاتشان به درب منزل ارسال شود که درست در این زمان استفاده از پلاستفوم بسته بندی می تواند دغدغه آسیب دیدین محصول را برای مشتری و صاحب کسب و کار از بین ببرد.

خیلی از مشتریان کسب و کارهای مختلف در شهرها و کشورهای مختلفی هستند و درخواست محصول دارند که صاحبان کسب و کار با استفاده از فوم بسته می توانند به راحتی سفارش آنها را به دستشان برسانند. دقت داشته باشید که اگر شما محصول را به شیوه ای درست در فوم بسته بندی قرار ندهید می تواند باعث آسیب دیدن آن شود.

متاسفانه در بسیاری از موارد افرادی که قصد ارسال یک را دارند فکر می کنند که فقط قرار دادن ورق یونولیت می تواند باعث آسیب ندیدن آن شود که این باور به طور کلی اشتباه است.

کاربردهای مختلف پلاستفوم بسته بندی

بسیار از افراد این باور را دارند که فقط وسایل شکستنی نیاز به بسته بندی با استفاده از فوم  دارند. اما بهتر است بدانید که حوزه استفاده از این نوع بسته بندی بسیار گسترده است که عبارتند از:

 •  لوازم برقی
 • مواد غذایی
 • لوازم صنعتی
 • پزشکی
 • و …

همه این موارد باید برای رسیدن به دستان مشتری مسیر زیادی را طی کنند که پلاستفوم بسته بندی می تواند از آنها محافظت کند. یونولیت بسته بندی می تواند به عنوان یک عایق بسیار عالی در مقابل دما، رطوبت و … عمل کند که این مسئله باعث شده است در آمایشگاه ها و یا داروخانه های در بعضی از دارو ها و یا مواردب که نیاز به مراقبت زیادی دارند از این بسته بندی ها استفاده شود.

شما عزیزان می توانید با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت یونولیت بسته بندی آن را در هر اندازه ای که مد نظرتان است سفارش دهید. این موضوع نیز از عواملی است که باعث شده این محصول در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گیرد.

اهمیت قیمت یونولیت بسته بندی

قیمت فوم بسته بندی از مواردی است که در خرید و رواج آن در صنایع مختلف تاثیر بسیار زیادی دارد. میزان دانسیته می تواند تاثیر بسیار زیادی در قیمت فوم های بسته بندی داشته باشد. یکی دیگر از مواردی که در قیمت این محصول مهم است میزان اندازه و ابعاد آن می باشد. پیشنهاد می کنیم که قبل از اقدام برای خرید این محصول حتما در مورد مزایا و معایب آن تحقیقات لازم را از چند منبع معتبر و مختلف انجام دهید تا در نهایت خرید خوبی را تجربه کنید.

  یونولیت جعبه ای

یخدان یا باکس یونولیتی، یک محصول است که از پلی استایرن انبساطی، یا به عبارت دیگر پلاستوفوم یا یونولیت یا آکاسیف ، به صورت فشرده ساخته می‌شود.

یخدان فومی به دلیل مزایای زیاد و هزینه پایین ، مصارف زیادی از جمله حمل و نگهداری مواد دارویی تا استفاده در حمل مواد غذایی و بسته‌بندی‌های صنعتی را شامل میشود.یکی از کاربردهای بسیار رایج این یخدان‌ها، استفاده در مسافرت و کمپینگ است. یخدان‌های یونولیتی دال فوم به صورت معمول برای خنک نگه‌داشتن آب و نوشیدنی، حمل گوشت، و مواد غذایی  برای مسافرت های یک یا دو نفره ،به کار می‌روند.

 • یخدان یونولیتی برای حمل و نگهداری کوتاه‌مدت مواد غذایی،
 • یخدان فومی جهت حمل و نگهداری محصولات پزشکی،آزمایشگاهی و دارویی
 • کول باکس یونولیتی جهت صادرات و انتقال انواع شیلات از جمله یخدان فومی جهت حمل و نقل ماهی، میگو و سایر آبزیان
 • یخدان فومی میوه و سبزیجات جهت حمل و نقل هر چه بهتر انواع سبزیجات از جمله کلم بروکلی و خیار
 • یخدان فومی جهت استفاده شرکت‌های آبمیوه و بستنی برای حمل موقت محصولاتشان

 یونولیت نگهداری مواد غذایی

گاهی لازم می شود مواد غذایی داخل یک یخچال را به یخچال دیگر در مکان دیگر منتقل کنیم. این وضعیت به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. ولی بیشتر این وضعیت در هنگام اسباب کشی رخ می دهد. در این حالت بهتر است برخی از مواد فاسد شدنی نظیر شیر ، گوشت و سبزیجات یخ زده و… را تا رسیدن به یخچال در فضای خنک نگهداری کنیم . در چنین وضعیتی یخدان یونولیتی می تواند یک راهکار مناسب و ارزان قیمت باشد.

البته باید دقت داشت برای حفظ و نگهداری صحیح مواد غذایی باید حتما داخل یخدان را ابتدا از یخ پر کنیم. و سپس مواد غذایی را داخل یخچال فومی قرار دهیم. برای یخ نیز یا از یخ پک شده ( یخ خشک ) استفاده کنید و یا یخ ها را حتما داخل کیسه نایلونی قرار دهید تا آب داخل یخدان جاری نشود.

اگر زمان طولانی شد به منظور حفظ برودت فضای داخل یخدان حتما یخ های تازه را جایگزین یخ های آب شده کنید. همچنین ذکر این مطلب مهم است که این روش یک راهکار برای زمان های کوتاه مدت است و برای مدت زمان طولانی ( چند روز ) معمولا موثر نیست.

 یونولیت یخچالی کوچک خودرو

خودرو وسیله ای است که ما چندین ساعت از روز را در آن می گذرانیم. ماشین می تواند وسیله حمل نقل یا وسیله کار ما ما باشد. در هر دو حالت وجود یک یخدان به ویژه در مسافت های طولانی در ماشین می تواند موجب نگهداری آب معدنی یا بطری آب و …. به صورت خنک برای ما شود.

این امر موجب می گردد به ویژه در تابستان و در فصل گرما همیشه اب خنک در خودرو خود همراه داشته باشیم. یخدان های فومی پارت فوم در سایز ها مختلف تولید می شود و شما می توانید بسته به اندازه صندوق عقب خود یخدان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که برای یخدان فومی باید حتما از یخ پک شده استفاده کرد ویا یخ ها را در کیسه پلاستیکی قرار داد و سپس در درون یخچال فومی قرار داد. همچنین با توجه به جنس فومی یخدان باید دقت داشت که بدنه بیرونی این محصول نباید با اجسام تیز و برنده ( نظیر آچار و….) تماس داشته باشد. همچنین نباید به بدنه یخدان ضربه سنگین وارد شود.

يونوليت غذا

گاهی لازم می شود مواد غذایی داخل یک یخچال را به یخچال دیگر در مکان دیگر منتقل کنیم. این وضعیت به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. ولی بیشتر این وضعیت در هنگام اسباب کشی رخ می دهد. در این حالت بهتر است برخی از مواد فاسد شدنی نظیر شیر ، گوشت و سبزیجات یخ زده و… را تا رسیدن به یخچال در فضای خنک نگهداری کنیم . در چنین وضعیتی یخدان یونولیتی می تواند یک راهکار مناسب و ارزان قیمت باشد.

البته باید دقت داشت برای حفظ و نگهداری صحیح مواد غذایی باید حتما داخل یخدان را ابتدا از یخ پر کنیم. و سپس مواد غذایی را داخل یخچال فومی قرار دهیم. برای یخ نیز یا از یخ پک شده ( یخ خشک ) استفاده کنید و یا یخ ها را حتما داخل کیسه نایلونی قرار دهید تا آب داخل یخدان جاری نشود.

اگر زمان طولانی شد به منظور حفظ برودت فضای داخل یخدان حتما یخ های تازه را جایگزین یخ های آب شده کنید. همچنین ذکر این مطلب مهم است که این روش یک راهکار برای زمان های کوتاه مدت است و برای مدت زمان طولانی ( چند روز ) معمولا موثر نیست.

یونولیت جعبه ای


یخدان یا باکس یونولیتی محصولی است که از پلی استایرن انبساطی ( پلاستوفوم یا همان یونولیت ، گاهی نیز به نام آکاسیف شناخته می شود) فشرده تولید می شود. این محصول دارای کاربرد فروانی است و از حمل و نگهداری مواد دارویی تا حمل مواد غذایی و صنایع بسته بندی قابل استفاده است.ازاین جعبه و یا باکس ها در موارد زیادی ارسال می گردد .ازمواردی مانند استفاده های دارویی و حمل با کس های دارویی و مواد غذایی و مصالح ساختمانی و بسیاری دیگر از موارد این محصول کاربرد دارد.حتی بسته بندی لوازم خانگی ضربه گیر و یا باکس های هدیه و خیلی موارد دیگر کاربرد دارد.

یونولیت حمل ماهی

حمل ونقل مواد غذایی از دیرباز مورد توجه بشر قرارداشته است. از آنجایی که مواد غذایی و خوراکی دارای حساسیت میباشند و همچنین میزان دما و رطوبت بر ماندگاری آنها تاثیر میگذارد بنابراین بشر همواره به دنبال مناسبترین گزینه برای بسته بندی این گونه مواد بوده است. یخدان یونولیتی برای همین منظور استفاده می شود .

عایق بودن دربرابر رطوبت و دما و ضربه وهمچنین سبک بودن بسته بندی ،حملی آسان از آن دسته مواردی بود که ذهن انسان همواره به خود مشغول کرده بودند، دانش بشری که تاثیر غیرقابل انکاری در زندگی امروزهٔ  ما دارد این دغدغه را با ابزار کار آمد و مناسبی برطرف کرد، یخدان یونولیتی به دلیل دارابودن وزن سبک و همچنین عایق بودن دربرابر گرما، رطوبت، هوا و همچنین ضربه مناسبترین و کارآمدترین گزینه برای حمل ویا نگه داری مواد غذایی و حتی مواد شیمیایی و آزمایشگاهی میباشند.این کالا عایق مناسبی برای حمل ماهی وگوشت مئواد فاسد شدنی می باشد زیرا به دلیل خاصیت عایقی که دارد سبب خنک نگه داشتن و کاهش در معرض هوابودن مواد غذایی می شود و در صورت بودن یخ در آن سبب خنگ نگه داشتن مواد غذایی می گردد.

یونولیت خام

EPS (پلی استر فشرده) یا یونولیت، محصولی بسیار سبک است که از دانه‌های پلی‌استر فشرده ساخته شده و در ابتدا توسط Eduard Simon در سال ۱۸۳۹ به طور تصادفی در آلمان کشف شد. جنس یونولیت بیش از ۹۵٪ هوا و فقط در حدود ۵٪ پلاستیک است. ذرات پلاستیکی جامد یونولیت از استایرن مونومر ساخته می شوند. یونولیت به طور معمول یک ترموپلاستیک جامد در دمای اتاق است که می تواند در دمای بالاتر ذوب شود و برای کاربردهای دیگر مجدداً جامد شود. نسخه گسترش یافته پلی استایرن (گرانول یونولیت) در حدود چهل برابر حجم گرانول پلی استایرن اصلی است.

فوم های یونولیتی به دلیل داشتن مجموعه ای عالی از خواص از جمله عایق حرارتی مناسب ، خواص میرایی مناسب و وزن بسیار سبک ، برای انواع مختلفی از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از یونولیت ها در مصالح ساختمانی گرفته تا انواع بسته بندی ها در طیف گسترده ای کاربرد دارد. در حقیقت ، اکنون بسیاری از تخته های اسفنجی نیز از یونولیت به عنوان هسته فوم استفاده می کنند. یونولیت انواع مختلفی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به یونولیت سقفی، دیواری، بسته بندی و …. اشاره کرد.

یونولیت خنک نگهدارنده

در میان یخدان های عرضه شده توسط پارت فوم بزرگترین آن یخچال یونولیتی با ابعاد بیرونی 74 در 48 در 47 سانتی متر می باشد. این نوع یخچال یونولیتی از پلی استایرن انبساطی فشرده تولید شده است و ضخامت بدنه آن تقریبا 3 سانت است که این ضخامت موجب کارایی بهینه عایق برودتی برای این یخچال می شود.

این یخدان باتوجه به حجم بزرگی که دارد می تواند دارای کارایی های مختلفی باشد و از مسافرت تا کمپین تا حمل دارو و حمل کالا های حساس و شکننده ( چینی ، کریستال ، کالا دیجی تال و… ) و نگهداری موقت مواد غذایی برای مراسم ها ( برای جشن ها ، مهمانی ها و… ) می تواند کاربرد داشته باشد.

همچنین با توجه به حجم مناسبش بسیاری از شرکت های آبمیوه ، بستنی و… برای حمل موقت محصولاتشان از یخدان یونولیتی بسیار بزرگ استفاده می کنند. نکته قابل توجه در مورد این نوع محصول این است. که با توجه به ابعاد بزرگ خود می تواند حجم زیادی از یخ را در خود نگهدارد و در صورتی که بخواهیم برای مدت کمی زیادتر محصول غذایی و دارویی خود را حمل کنیم، می توان با استفاده از این یخدان و با حجم یخ بیشتر این کار را انجام دهیم

یونولیت شانه تخم مرغی

فوم شانه تخم مرغی گرمایش از کف نوعی عایق حرارت و رطوبت است که در زیر مسیرهای لوله‌کشی نصب و اجرا می‌شود. این عایق گرمایش از کف کمک که حرارت لوله‌های آبگرم از زیر مسیر لوله‌کشی هدر نرود و بطور کامل به سطح منتقل شود. وجود برجستگی‌ بروی این یونولیت، کمک می‌کند تا مسیرهای لوله کشی در این سیستم با سرعت و دقت بالا نصب شود. فواصل میان این برجستگی‌ها بگونه‌ای طراحی شده است که آکس لوله‌ها در زمان اجرا بصورت کاملا استاندارد رعایت شود. فوم شانه تخم مرغی گرمایش از کف از پلی‌استایرن انبساطی یا پلاستوفوم که به آن یونولیت نیز می‌گویند تولید می‌شود. مسئله‌‌ای مهم که در مورد فوم گرمایش از کف بسیار حائز اهمیت است، استحکام و میزان فشردگی است. میزان فشردگی در یونولیت را اصطلاحا چگالی یا دانسیته می‌گویند.

یونولیت لوازم بسته بندی

از یونولیت نیز در صنایع بسته‌بندی استفاده می‌شود. این جنس برای ساخت انواع جعبه‌های بسته‌بندی برای محصولات متنوعی مانند الکل، پخش کننده‌های موسیقی و دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود. فواید این جنس در بسته‌بندی شامل مقاومت در برابر شوک و آسیب‌های حمل‌ونقل، پایداری در برابر رطوبت و دما و مقاومت در برابر شعله است.
یونولیت به عنوان یک بسته‌بندی فوق‌العاده برای حمل و نقل محصولات آسیب‌پذیر استفاده می‌شود. بسته‌بندی با یونولیت برای حفاظت از کالاهایی که در حمل و نقل خطر از دست‌دادن هستند، بسیار موثر است و خود یک پوشش نرم و محافظ برای محصولات بوده و مانع ضربه و خراش شدید می‌شود.

یونولیت یک جنس کم پره با ساختار مکعبی است که به دلیل تراکم کم، استحکام بالا و خواص عایق حرارتی و صوتی برای بسته بندی محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، یونولیت با توجه به مقاومت آن در برابر رطوبت و آب، قابل استفاده در بسته بندی محصولاتی مانند میوه و سبزیجات نیز می‌باشد. این جنس به دلیل خواص نسبتاً سبک مناسب برای حمل و نقل محصولات در درازمدت است.

یونولیت لوازم خانگی

یونولیت بسته بندی یکی از محصولات ساخته شده از دانه های پلی استایرن است. این محصول قابلیت طراحی و ساخت در ابعاد و اشکال مختلف را دارد که به صورت تخصصی برای بسته بندی انواع لوازم خانگی استفاده میشود.

اما کدام لوازم خانگی را می توان با یونولیت بسته بندی کرد؟

به طور کلی با یونولیت بسته بندی لوازم خانگی می توان هر نوع لوازم خانگی از جمله موارد زیر را بسته بندی کرد :

بسته بندی انواع ظروف چینی و کریستال

بسته بندی انواع لوازم برقی

بسته بندی لوازم شکستنی

بسته بندی لوازم خانگی در ابعاد بزرگ مانند اجاق گاز، هود، یخچال و …

ویژگی های یونولیت بسته بندی لوازم خانگی

استحکام و مقاومت بالا در برابر سرما، گرما، ضربه و فشار

وزن بسیار سبک و سهولت در حمل لوازم خانگی

امکان طراحی و تولید در انواع اندازه و شکل

محافظت از لوازم خانگی و سایر کالاها در برابر آسیب

یونولیت مواد غذایی

گاهی لازم می شود از محصولات یونولیتی جهت نگه داری مواد غذایی در کمپ ها ومسافرت و یا درون خودرو وبسیاری دیگر استفاده نمود ویا حتی می توان گفت که از این محصولا در سلف سدویس ها و بسیاری دیگر از شرکت ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.که البته این امر بهدلیل بسته بندی های متنوع این محصول و کار ایی آن می توان اشاره نمود.بنابراین ازاین محصول برای بسته بندی مواد غذایی گرم و سرد نیز می توان استفاده نمود.

یونولیت یخچالی

گاهی لازم می شود مواد غذایی داخل یک یخچال را به یخچال دیگر در مکان دیگر منتقل کنیم. این وضعیت به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. ولی بیشتر این وضعیت در هنگام اسباب کشی رخ می دهد. در این حالت بهتر است برخی از مواد فاسد شدنی نظیر شیر ، گوشت و سبزیجات یخ زده و… را تا رسیدن به یخچال در فضای خنک نگهداری کنیم . در چنین وضعیتی یخدان یونولیتی می تواند یک راهکار مناسب و ارزان قیمت باشد.

البته باید دقت داشت برای حفظ و نگهداری صحیح مواد غذایی باید حتما داخل یخدان را ابتدا از یخ پر کنیم. و سپس مواد غذایی را داخل یخچال فومی قرار دهیم. برای یخ نیز یا از یخ پک شده ( یخ خشک ) استفاده کنید و یا یخ ها را حتما داخل کیسه نایلونی قرار دهید تا آب داخل یخدان جاری نشود.

اگر زمان طولانی شد به منظور حفظ برودت فضای داخل یخدان حتما یخ های تازه را جایگزین یخ های آب شده کنید. همچنین ذکر این مطلب مهم است که این روش یک راهکار برای زمان های کوتاه مدت است و برای مدت زمان طولانی ( چند روز ) معمولا موثر نیست.

یونولیت یخچالی

پلاستوفوم و یا همان یونولیت محصولی پرکاربرد در ایران و تمام جهان است که اگر بخواهید آن را با نام علمی‌اش بشناسید باید به آن پلی استایرن انبساطی بگویید، اما در ایران کاربرد این محصول آنقدر زیاد است که عموم مردم به آن فیبر سفید می‌گویند و به دلیل اینکه بسیار در دسترس قرار دارد چندان به آن به عنوان یک محصول ساخته شده بر طبق استانداردهای روز نگاه نمی‌کنند.

یونولیت یخچالی را از مجموعه ایران یونولیت تهیه کنید.

اما همین محصول که بسیار سبک و ارزان قیمت است اگر تولید نشود بسیاری از صنایع دچار مشکلاتی می‌شوند و حتی بسیاری از مردم در انجام بسیاری از امور با سختی‌های زیادی برخورد خواهند کرد. نوعی از یونولیت که تقریبا برای هر کجا می‌تواند کاربرد داشته باشد، یونولیت یخچالی نام دارد و قطعا اگر تولید آن به هر دلیلی متوقف شود

یونولیت یخدان

یونولیت یخچالی یا یخدان یونولیتی نوعی یونولیت است که اگر به نام آن توجه کرده باشید قطعا به کاربرد آن نیز پی خواهید برد. از یونولیت بسته بندی یخچالی عملا در مسافرت‌ها برای سرد نگه داشتن مواد غذایی، میوه‌ها و یا هر محصول فاسدشدنی دیگری نمی‌توان یک یخچال را در ماشین قرار داد تا میوه‌ها و نوشیدنی‌ها خنک بمانند. به همین منظور تولیدکنندگان یونولیت به طراحی و ساخت نوعی از یونولیت پرداختند که توانایی حفاظت از محصولاتی را دارد که در گرما اثر خود را از دست می‌دهند.

این نوع از یونولیت‌ها کاربردهای بسیاری دیگر در جابجایی نمونه‌های آزمایشگاهی، وسایل قیمتی و شکننده و.. دارند، که این قابلیت نشان از ضربه‌گیر بودن یونولیت یخچالی را دارد. و این طور نیست که فقط بتوان گفت که یونولیت‌ها یا عایق گرما هستند و یا عایق سرما. یونولیت‌ها در هر نوعی که تولید شوند، در برابر هر گونه سرما، گرما، رطوبت و حتی ضربه‌های محکم عایق‌هایی بسیار مطمئن هستند.

یونولیت های حمل بار

یونولیت (یا پلی‌استایرن):
– توضیح: یک جنس سازه‌ای سبک و عایق حرارتی است که از یک ماده پلی‌استایرن تشکیل شده است.
– کاربرد: برای عایق‌بندی حرارتی در ساختمان‌ها و کاهش انتقال حرارت به و از دیوارها، سقف، و کف‌ها استفاده می‌شود.

– مواد اولیه: پلی‌استایرن، مواد افزودنی و شیمیایی.
– تجهیزات: ماشین‌های حقول گرمایی، قالب‌گیری، و دستگاه‌های برش.

– حمل مواد اولیه: انتقال پلی‌استایرن به واحد تولید از طریق وسایل حمل متناسب با حجم و وزن مواد.
– نقل و انتقال تجهیزات: استفاده از وسایل حمل و جابجایی مخصوص برای ماشین‌های حقول گرمایی و دستگاه‌های قالب‌گیری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *